Tomrad, lağım faresi

Description:

Okçu, haritacı. Yemek seçmeyen hümanist bir ranger.

Bio:

Tomrad bebekken ailesi ve kasabasının çoğu veba salgınında öldü. Hastalıktan ölmeyenleri de zalim lordun karantinası öldürdü. Tek kurtulan Tomrad’dı, elf izciler onu cesetlerin arasında bulduğunda ağaç kabuklarını kemiriyordu.

Sonrası korkunç müdür Helingen’in kabus yetimhanesi. Tomrad, burada tanıştığı can dostları, kardeşleri Tan, Duns ve Yatko ile yıllar geçirdi ve büyüdü. Biraz palazlanınca da yetimhanede sevdikleri tek insan (tek elf?) olan tarih hocaları Kedi Aelion sayesinde yetimhaneden kaçtılar. Dört bir yana dağıldılar, 4 yıl sonra aynı yerde yeniden buluşmak üzere.

Tomrad Riverlands’e, doğduğu kasabaya geri döndüğünde sefaletle karşılaştı. Buradaki zalim lorda boyun eğmeyen çetelere katıldı. Pusu kurmayı, vahşi doğada hayatta kalmayı ve silah kullanmayı öğrendi.

4 yıl sonra söz verdiği gibi yetimhaneye geri döndü ve arkadaşlarıyla buluştu. Burada Kedi Aelion’un başının büyük bir belada olduğunu öğrendiler ve onu kurtarmak için kanunu karşılarına almak pahasına bir plan yaptılar. Bu planın Yetimhane Piçleri’ni yaban topraklara sürecek maceranın başlangıcı olacağını o anda Tomrad kestiremiyordu.

Screen_Shot_2016-02-25_at_21.39.41.jpg

Tomrad, lağım faresi

Kingmaker engin_bey